TOP pomôcky pri artritíde seniorov

V tomto článku vám dám tipy na skvelé pomôcky pri artritíde. Artritída je široký pojem, ktorý zahŕňa rôzne diagnózy, pri ktorých dochádza k zápalu kĺbov. Artritída postihuje všetky vekové kategórie, ale je veľmi častá najmä u seniorov.

Spoločným znakom diagnóz je bolesť - bolesť kĺbov. Tá je často veľmi nepríjemná a neustupujúca. Život v neustálej bolesti si človek nevie a ani nechce predstavovať, nie to ešte to každý deň zažívať.  Pre seniorov je to naozaj vysiľujúce. Bolesť je často sprevádzaná stuhnutosťou a opuchom kĺbov. Keďže ide  často o chronické diagnózy - symptómy sa zhoršujú časom. Dôležitá je včasná diagnóza, aby sa podarilo tieto nepríjemné symptómy aspoň spomaliť, či zmierniť.

Artritída je jedna z najviac rozšírených chronických chorôb a v súčasnosti už existuje množstvo produktov a pomôcok, ktoré život s ňou uľahčujú. 

Jednoduchší život s artritídou

Aj keď artritídu nie je možné vyliečiť, bolesť, ktorá ju sprevádza sa dá zmierniť liekmi proti bolesti a liekmi proti zápalu. Napriek tomu, že artritída obmedzuje a sťažuje pohyb, práve pohyb a cvičenie sa odporúča na zmiernenie symptómov a udržanie hybnosti kĺbov. Žiadne náročné cviky, úplne stačí prechádzka (rýchlejšia chôdza), plávanie, či bicyklovanie. Ďalej môžu pomôcť masáže, kúpele, teplé alebo studené obklady.

Stuhnuté kĺby, bolesť a prípadné opuchy sťažujú seniorom každodenné činnosti. Jednoduché činnosti ako obliekanie, vstávanie zo stoličky, sprchovanie sa časom stávajú náročné. Strata samostatnosti často vedie k frustrácii, strate sebavedomia a sebaúcty. Našťastie existuje už dosť produktov, ktoré boli vyvinuté, aby zjednodušili život ľudom postihnutým artritídou. Tu nájdete niektorých užitočných pomocníkov:

pri artritíde rúk pomôžu kompresné rukavice

kompresne rukavice pri artritide_small

Kompresné rukavice pomôžu odstrániť opuch, zlepšia cirkuláciu krvi a budú príjemne hriať na postihnutých miestach a tým poskytnú úľavu od nekonečnej bolesti.

Veľmi sa teším, že ako jediný na Slovensku ponúkame tieto kompresné rukavice, pretože naozaj fungujú. Odporúča ich aj Arthritis Foundation

TU sa dočítate o osobných skúsenostiach s ich nosením.

Pomôcky do kúpeľne pri artritíde

schodik%20k%20vani

Stuhnuté a boľavé kĺby sťažujú seniorom vstupovanie a vystupovanie z vane, samotné sprchovanie, či návštevu WC. Tieto praktické pomôcky im to uľahčia:

O tom ako vybrať pomôcky do kúpeľne pre seniorov píšem TU.

Pomôcky na obliekanie pri artritíde

Znížená ohybnosť môže z obliekania a obúvania spraviť naozaj nepríjemnú činnosť. Postačí pár pomôcok a hneď to ide ľahšie.

Pomôcky do kuchyne pri artritíde

Pre ľudí s artritídou môže byť príprava jedla a aj samotné jedenie obtiažne.

Pomôcky na chodenie pri artritíde

Pevne%20choditko%20pre%20seniorov

Bolestivé bedrá a kĺby sú jedným z častých dôvodov imobility. S malou pomocou umožníte svojim blízkym seniorom opäť byť v pohybe.

O tom ako vybrať pomôcky na chodenie pre seniorov píšem TU.

Praktické pomôcky pri artritíde

 

Verím, že som vám pomohla získať prehľad a pre vášho blízkeho seniora vyberiete vhodné pomôcky pre uľavenie od bolesti a uľahčenie každodenných činností. Vybrať ich môžete TU.

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.