O nás

Volám sa Maja a mám rada seniorov. Začalo sa to mojím pekným vzťahom s babičkou, na ktorú ešte teraz často spomínam. V detstve sa mne a bratovi veľa venovala, vodila nás do školy, na výtvarnú, dokonca aj na flautu a hudobnú (ktoré som moc nemala rada a ona mi niekedy dovolila vynechať).

Pamätám sa ako sa ona starala o našu prababičku. A tak nejak prirodzene ako prišiel jej vyšší vek, sme sa s mojou maminou začali starať o ňu. Bola som vtedy na strednej. Od druhého ročníka som každé ráno ešte pred školou išla k nej a doniesla jej obed, urobila chlebík na raňajky a dala lieky. A po škole znova k nej… Mamina chodila večer, dala jej večeru, lieky a ukladala ju do postele. A všetko nakupovala, varila, organizovala, chodila s ňou po lekároch… Je to už vyše 20 rokov.

Neskôr sme sa s maminou starali o tetu (babičkinu sestru), ktorá nemala vlastnú rodinu. Teda mamina sa starala, ja som skôr vypomáhala s mojím drobcom... A radi sme sa mamine postarali o psychohygienu, lebo aj to je dôležité a netreba na to zabúdať.

V tom čase som sa snažila nájsť informácie a pomôcky, ktoré by uľahčili život tete a zároveň pomohli nám sa o ňu lepšie postarať. Báli sme sa o jej bezpečnosť, hlavne keď spadla a zlomila si lakeť. Žiaľ, nenašla som slovenské stránky venované ľuďom, ktorí sa starajú o svojich blízkych seniorov a kde by človek mohol nájsť nejaké rady, pomoc a podporu

Myslím, že rodinných príslušníkov, ktorí sa starajú o svojich blízkych seniorov je veľa. Zažívajú podobné situácie ako sme zažívali my, hľadajú informácie... Často sa v takejto situácii ocitnete pomaly zo dňa na deň. Cítite sa stratene, máte obavy o svojho blízkeho a často neviete, čo vlastne robiť. Preto som sa rozhodla sa tomu začať venovať a poskytnúť Vám podporu, ktorú v tejto neľahkej situácii potrebujete.

Vítam vás na týchto stránkach, kde sa pokúsim vám v tejto situácii pomôcť.

 

Maja