Milí zákazníci, v období pred Vianocami sa môže dodanie zdržať o 1-2 dni, nakoľko dopravné spoločnosti sú preťažené a nestíhajú často doručovať najbližší pracovný deň. Ďakujem za pochopenie. Maja

O mne

Volám sa Maja a mám rada starých ľudí. Začalo sa to mojím pekným vzťahom s babičkou, na ktorú ešte teraz často spomínam. V detstve sa mne a bratovi veľa venovala, vodila nás do školy, na výtvarnú, dokonca aj na flautu a hudobnú (ktoré som tak nemala rada a ona mi niekedy dovolila vynechať).

Pamätám sa ako sa ona starala o našu prababičku. A tak nejak prirodzene ako prišiel jej vyšší vek, sme sa s mojou maminou začali starať o ňu. Bola som vtedy na strednej. Od druhého ročníka som každé ráno ešte pred školou išla k nej a doniesla jej obed, urobila chlebík na raňajky a dala lieky. A po škole znova k nej… Mamina chodila večer, ukladala ju do postele. A všetko nakupovala, varila, organizovala, chodila s ňou po lekároch… Je to už 20 rokov.

Teraz sa s maminou staráme o tetu (babičkinu sestru), ktorá nemá vlastnú rodinu. Teda mamina sa stará, ja skôr vypomáham aj s mojím ročným drobcom... a radi robíme mamine psychohygienu, lebo aj to treba.

Myslím, že nás je v podobných situáciách veľa. Žiaľ, nenašla som slovenské stránky venované ľuďom, ktorí sa starajú o svojich blízkych seniorov. Miesto, kde by našli nejaké rady, pomoc a podporu.

Často sa v takejto situácii ocitnete pomaly zo dňa na deň. Cítite sa stratene, máte obavy o svojho blízkeho a často neviete, čo vlastne robiť…

Vítam vás na týchto stránkach, kde sa pokúsim vám v tejto situácii pomôcť.

 

Maja

 

Záznamy neboli nájdené...