Poznáte tieto skvelé pomôcky pre seniorov?

kompresne rukavice pri artritide_smallbudik pre seniorov_smallpohybliva podlozka na spanie - SNOOZLE_

 

Poznáte tieto skvelé pomôcky pre seniorov? Do ponuky stále hľadám nové pomôcky a rada hlavne dopĺňam také, ktoré na Slovensku ešte nekúpite. A tak som objavila tieto 3 zaujímavé produkty. Odskúšala som ich na sebe a rodinných príslušníkoch a ponúkam naše skúsenosti:

 

Veľmi sa teším, že ako jediný na Slovensku ponúkame tieto kompresné rukavice, ktoré odporúča aj Arthritis Foundation. A keďže sme ich najskôr vyskúšali a až potom som ich dala do ponuky, tak viem, že fungujú. 

Popis:

Trápi vášho blízkeho seniora artritída a s ňou spojené bolesti rúk? Kompresné rukavice IMAK mu pomôžu odstrániť opuch, zmiernia bolesť, zlepšia cirkuláciu krvi a budú príjemne hriať na postihnutých miestach.

Skúsenosti:

Mamina: Tieto rukavice som vlastne našla kvôli nej, aby som jej pomohla od bolesti a opuchov rúk spôsobených artritídou. Sadla jej veľkosť M. Nosí ich len keď je doma, takže nie každý deň. Keď sa dá, má ich na rukách skoro celý deň. Samozrejme, že pri umývaní rúk a podobne si ich dáva dole, ale inak ju v ničom neobmedzujú.

Hovorí:"Keď ich mám na rukách, naozaj cítim tú kompresiu... musela som si na ten nový pocit zvyknúť. Teší ma, že vidím výsledok ich nosenia, keďže opuch kĺbov na prstoch sa mi dosť zmiernil. Rozhodne rukavice odporúčam ľudom s artritídou, ktorí majú podobné bolesti a opuchy kĺbov ako ja."

Ocino: Chcel rukavice vyskúšať, lebo ho často bolia ruky, prípadne mu opuchnú keď dlhšie pracuje v záhrade, trhá burinu, niečo ťažké nosí… proste keď viac s rukami pracuje. Sadla mu veľkosť L. Večer po práci v záhrade si ich dáva, na noc ich nenosí.

Hovorí:"Keď mám rukavice na rukách, tak mám pocit, že sa mi lepšie so všetkým manipuluje… asi pre zmiernený opuch. Celkovo hodnotím rukavice kladne a rád ich po práci nosím. Napriek tomu, že nemám nejaké závažné problémy, pomohli mi a odporúčam ich."

Keďže ma zaujíma aj názor ľudí, ktorí trpia artritídou, oslovila som Ligu proti reumatizmu a na milom stretnutí sme sa dohodli, že rukavice vyskúšajú. Teším sa na spätnú väzbu a potom sem dopíšem ich skúsenosti.

Popis:

Potrebujete svojmu blízkemu seniorovi pripomínať dôležité veci, ale nie vždy máte na to čas? Tento budík pre seniorov bude Vaším skvelým pomocníkom. Môžete svojmu seniorovi nahrať až 6 rôznych upozornení - napríklad aby užil lieky, urobil si obed, nezabudol na prechádzku, venčenie psíka, či iné udalosti. Výhodou je, že senior bude počuť Váš hlas, ktorý mu činnosť pripomenie. A Vy sa zatiaľ môžete venovať iným činnostiam...

 

Skúsenosti:

Budík som skúšala ja, nie že by som až toľko zabúdala, ale teta je už v domove seniorov a v okolí momentálne nemám nikoho, kto by takéto upozornenia reálne potreboval. Takže tu je moja skúsenosť.

Budík má veľké farebné tlačítka s anglickým popisom. Pre slovenského seniora tie popisy (a funkcie, ktoré ponúkajú - overenie aktuálneho času, či overenie kedy je ďalšie upozornenie) nebudú asi až tak zaujímavé ako to farebné rozlíšenie. Napriek tomu budík má čo ponúknuť. Jednoducho sa ovláda - nahratie, či vymazanie upozornenia je veľmi jednoduché. Alarm nevypne upozornenie / pípanie kým nestlačíte červené tlačítko - tým sa zabezpečí, že osoba upozornenie naozaj počuje. Ideálne je nahrať upozornenie tak, že “...zober si lieky a keď to urobíš, stlač červené tlačítko”. Na najhlasnejšej úrovni je naozaj veľmi hlučný, takže je fajn aj pre ľudí so zhoršeným sluchom.

S podobným typom budíka som sa nestretla. Je to jedinečný produkt, ktorý jeho vynálezca vyvinul pôvodne pre svoje potreby - aby si bol istý, že otec berie lieky v správnom čase. Odvtedy sa budík tak osvedčil, že sa predáva po celom svete. Mne sa páči, že ako upozornenie si môžem sama nahrať akúkoľvek pripomienku.  Skvelou vychytávkou je, že treba stlačiť tlačítko, aby alarm vypol. Záver: Myslím, že je to kvalitný produkt so zaujímavými funkciami a za dobrú cenu.  

 

 

Popis:

Má Váš blízky senior problém, či bolesti pri otáčaní sa v posteli? Nevie sa dobre vyspať? Pohyblivá podložka na spanie - SNOOZLE mu pomôže ľahko sa otáčať a užiť si dobrý nočný spánok. Otáčanie z boka na bok bude pohodlnejšie ako nikdy predtým napriek artritíde, bolestiam chrbta a bedier. Jednoducho položíte na plachtu, v miestach, kde býva chrbát a bedrá, a SNOOZLE sa hýbe s každým pohybom.

Skúsenosti:

Mamina: Má dlhoročné bolesti krížovej chrbtice, poslednou dobou intenzívnejšie a neustupujúce. Zle spáva, prehadzuje sa… 

Hovorí:"So SNOOZLE sa mi výrazne lepšie otáča, nemusím na to vynaložiť toľko energie. Musela som si na podložku zvyknúť, keďže je to zmena oproti tomu ako ťažko sa mi prevracalo a teraz to ide samé. Je to skvelý pocit sa v posteli otáčať bez bolesti."

Ja: Mám bolesti krížovej chrbtice, ktoré riešim rehabilitáciami, cvičeniami (pilates, SM systém), masážami už 10 rokov … raz je lepšie, raz horšie. Keď ma veľmi bolí chrbát tak si neviem nájsť polohu na spanie a len sa s bolesťou prehadzujem. S pohyblivou podložkou SNOOZLE sa kvalita môjho spánku výrazne zlepšila. Jednoducho povedané - funguje to.

Verím, že vás tieto skvelé pomôcky zaujali. Vybrať ďalšie pomôcky môžete TU.

 

Tento web používa súbory cookies, aby vám uľahčili nakupovanie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.