Skvelé pomôcky nie len pre seniorov

Snažím sa stále hľadat nové produkty do ponuky a hľadám aj také, ktoré na Slovensku ešte nekúpite. A tak som objavila tieto 3 zaujímavé produkty. Odskúšala som ich na sebe a rodinných príslušníkoch a ponúkam naše skúsenosti:

 

 

Popis:

Má váš blízky senior artritídu a s ňou spojené bolesti rúk? Kompresné rukavice IMAK mu pomôžu odstrániť opuch, zlepšia cirkuláciu krvi a budú príjemne hriať na postihnutých miestach.

Skúsenosti:

Mamina: Tieto rukavice som vlastne našla kvôli nej, aby som jej pomohla od bolesti a opuchov rúk. Sadla jej veľkosť M. Nosí ich len keď je doma, takže nie každý deň. Keď sa dá, má ich na rukách skoro celý deň. Samozrejme, že pri umývaní rúk a podobne si ich dáva si ich dole, ale inak ju v ničom neobmedzujú. Spomínala, že keď ich má, naozaj cíti tú kompresiu a čo ju potešilo, že opuch kĺbov sa dosť zmiernil. Rozhodne by rukavice odporúčala ľudom, ktorí majú podobné bolesti a opuchy kĺbov ako ona.

Ocino: Chcel rukavice vyskúšať, lebo ho často bolia ruky, prípadne mu opuchnú keď dlhšie pracuje v záhrade, trhá burinu, niečo ťažké nosí… proste keď viac s rukami pracuje. Sadla mu veľkosť L. Večer po práci v záhrade si ich dáva, na noc ich nenosí. Keď má rukavice na rukách, tak má pocit, že sa mu lepšie so všetkým manipuluje… asi pre zmiernený opuch. Celkovo hodnotí rukavice kladne a rád ich po práci nosí. Napriek tomu, že nemal závažné problémy, pomohli mu a odporúča ich.

Popis:

Potrebujete svojmu blízkemu seniorovi pripomínať dôležité veci, ale nie vždy máte na to čas? Tento budík bude Vaším skvelým pomocníkom. Môžete svojmu seniorovi nahrať až 6 rôznych upozornení - napríklad aby užil lieky, urobil si obed, nezabudol na prechádzku, venčenie psíka, či iné udalosti. Výhodou je, že senior bude počuť Váš hlas, ktorý mu činnosť pripomenie. A Vy sa zatiaľ môžete venovať iným činnostiam...

 

Skúsenosti:

Budík som skúšala ja, nie že by som až toľko zabúdala, ale teta je už v domove seniorov a v okolí momentálne nemám nikoho, kto by takéto upozornenia reálne potreboval. Takže tu je moja skúsenosť.

Budík má veľké farebné tlačítka s anglickým popisom. Pre slovenského seniora tie popisy (a funkcie, ktoré ponúkajú - overenie aktuálneho času, či overenie kedy je ďalšie upozornenie) nebudú asi až tak zaujímavé ako to farebné rozlíšenie. Napriek tomu budík má čo ponúknuť. Jednoducho sa ovláda - nahratie, či vymazanie upozornenia je veľmi jednoduché. Alarm nevypne upozornenie / pípanie kým nestlačíte červené tlačítko - tým sa zabezpečí, že osoba upozornenie naozaj počuje. Ideálne je nahrať upozornenie tak, že “...zober si lieky a keď to urobíš, stlač červené tlačítko”. Na najhlasnejšej úrovni je naozaj veľmi hlučný, takže je fajn aj pre ľudí so zhoršeným sluchom.

S podobným typom budíka som sa nestretla. Je to jedinečný produkt, ktorý jeho vynálezca vyvinul pôvodne pre svoje potreby - aby si bol istý, že otec berie lieky v správnom čase. Odvtedy sa budík tak osvedčil, že sa predáva po celom svete. Mne sa páči, že ako upozornenie si môžem sama nahrať akúkoľvek pripomienku.  Skvelou vychytávkou je, že treba stlačiť tlačítko, aby alarm vypol. Záver: Myslím, že je to kvalitný produkt so zaujímavými funkciami a za dobrú cenu.  

 

 

Popis:

Má Váš blízky senior problém, či bolesti pri otáčaní sa v posteli? Nevie sa dobre vyspať? Pomôcka na lepší spánok - SNOOZLE mu pomôže ľahko sa otáčať a užiť si dobrý nočný spánok. Otáčanie z boka na bok bude pohodlnejšie ako nikdy predtým napriek artritíde, bolestiam chrbta a bedier. Jednoducho položíte na plachtu, v miestach, kde býva chrbát a bedrá, a SNOOZLE sa hýbe s každým pohybom.

Skúsenosti:

Mamina: Má dlhoročné bolesti krížovej chrbtice, poslednou dobou intenzívnejšie a neustupujúce. Zle spáva, prehadzuje sa… So SNOOZLE sa jej výrazne lepšie otáča, nemusí na to vynaložiť toľko energie. Musela si na podložku zvyknúť, keďže je to zmena oproti tomu ako ťažko sa jej prevracalo a teraz to ide samé. Ale ako hovorí je to skvelý pocit sa v posteli otáčať bez bolesti.

Ja: Mám bolesti krížovej chrbtice, ktoré riešim rehabilitáciami, cvičeniami (pilates, SM systém), masážami už 10 rokov … raz je lepšie, raz horšie. Keď ma veľmi bolí chrbát tak si neviem nájsť polohu na spanie a len sa s bolesťou prehadzujem. S podložkou SNOOZLE sa kvalita môjho spánku výrazne zlepšila. Jednoducho povedané - funguje to.

Najbližšie sa chystám SNOOZLE darovať tehotnej kamarátke a teším sa ako jej pomôže, keďže už sa cíti ako veľryba a nevie sa v posteli otáčať.

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.